БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЧасослов

Ірмоси пісень.

(Муз. Бортнянського)

Пісня 1

Помішник і Покровитель був мені на спасіння, це мій Бог і прославлю Його; Бог отця мойого і величатиму Його, бо Він славно прославився.

Пісня 2

Слухай Небо, буду говорити і прославляти Христа, що від Діви тілом народився.

Ірмос 2. у четвер

Дивіться, дивіться — це Я Бог, що манну, як дощ, послав і воду із каменя виточив колись у пустині людям Моїм правицею єдиною, і силою Моєю.

Пісня 3

На недвижному, Христе, камені заповідей Твоїх утверди мої помисли.

Ірмос 3-ї пісні 2-й

Утверди, Господи, на камені заповідей Твоїх нестримане серце моє, бо Ти єдиний Святий і Господь.

Пісня 4

Почув пророк про пришестя Твоє, Господи, і ужахнувся, що Ти хочеш від Діви родитися і людям явитися і зі страхом сказав: почув я слух Твій і убоявся. Слава Силі Твоїй, Господи.

Пісня 5

Від ночі благаю я, Чоловіколюбче, просвіти, молюся, і настав мене на повеління Твої і навчи мене, Спасе, сповняти волю Твою.

Пісня 6

Взивав я всім серцем моїм до Щедрого Бога і почув Він мене і з пекла найглибшого і врятував зі тління життя моє.

Кондак

Душе моя, душе моя! Вставай, чого спиш? Кінець наближається і ти засмутишся. Пробудись же, щоб пожалів тебе Христос Бог, що Він скрізь і все наповняє.

Пісня 7

Ми згрішили, беззаконствували неправду чинили перед Тобою ми не пильнували і не сповняли так, як Ти заповідав нам, але не карай нас до кінця, отців Боже.

Пісня 8

Того, що воїнства небеснії славлять і трепещуть Херувими і Серафими все, що дише і живе, славте, благословляйте і превозносьте по всі віки.

Пісня 9

Безсіменного зачаття породження невимовне Матері безмужньої Нетлінний Плід Боже бо народження оновляє єство тому Тебе всі роди, яко Богоневісню Матір православно величаємо.

НЕДІЛЯ ПЕРША В. ПОСТУ. ПРАВОСЛАВІЄ

Тропар. Гол. 2

Пречистому образові Твоєму покланяємося, Милосердний, і просимо прощення провин наших, Христе Боже, бо Ти з Своєї волі благозволив зійти тілом на хрест, щоб визволити тих, що створив Ти, з неволі ворожої. Тому вдячно звертаємось до Тебе: Ти радістю наповнив усе, Спасе наш, що прийшов спасти світ.

Кондак

Необмежене Слово Отцеве із Тебе, Богородице, обмежило Себе втіленням і осквернений образ наш на давній образ Божественною силою перемінив, ми ж, визнаючи спасіння, ділом і словом це виявляємо.

НЕДІЛЯ ДРУГА св. ПОСТУ

Кондак св. Григорію. Гол. 4

Як священний і божественний орган премудрости і трубу світлого богословія, одностайно вихваляємо тебе, Григоріє богословесний. Ти, як розум, стоїш перед Розумом Вічним, направ і наш розум до Нього. Ми ж виголошуємо до тебе: Радуйся проповіднику благодаті.

НЕДІЛЯ ТРЕТЯ св. ПОСТУ

Тропар

Хресту Твоєму покланяємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо.

Кондак

Уже вогняний меч не охороняє воріт Едемських, їх бо відкрив преславний ключ — Дерево Хреста. Смертельне жало і пекельну силу прогнано, бо прийшов Спаситель мій і сказав тим, що в пеклі: увійдіть знову в Рай.

НЕДІЛЯ ЧЕТВЕРТА

Пам’ять св. Івана Ліствичника

Кондак

Господь поставив тебе на висоті повздержливости, наче зорю пресвітлу, що приводить до Христа краї землі, наставнику Іоане Отче наш.

НЕДІЛЯ П’ЯТА

Похвала Богоматері і пам’ять сп. Марії єгипетської.

Кондак Богоматері

Тобі — Провідниці життя нашого, ми, раби Твої, пісню перемоги співаємо. Врятовані з біди, пісні вдячні приносимо Тобі, Богородице. А Ти, що маєш силу непереможну, від усяких бід визволяй нас, щоб ми виголошували Тобі: Радуйся, Мати Божа, Діво Пренепорочная.

Кондак св. Марії

Раніше сповнена гріхами, тепер через покаяння стала Христовою, бо наслідувала ангельське життя і зброєю Хреста прогнала демонів, тому стала Ти невістою Царства Христового, Маріє преславна.

В СУБОТУ ЛАЗАРЕВУ

Тропар. Гол. 1

Загальне воскресіння, раніш Твоїх страждань запевняючи, Ти з мертвих підняв єси Лазаря, Христе Боже, тому і ми, як діти, ознаку перемоги несучи, Тобі — Переможцеві смерти співаємо: Спасіння в Небі, Благословен, хто йде в Ім’я Господнє.

Кондак

Христос — Радість всіх, Істина, Світло й Життя і Воскресення світу, сущим на землі явився Своєю милістю, і ставиш зразком воскресіння, всім подає божественне прощення.