Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Церква св. Юрія Переможця, с. Бережанка
Тернопільська область, Лановецький р-н, с. Бережанка

Церква св. Юри
XVІІІ ст.

Лановеччина — частина історичної Волині, тому і класичних волинських церков тут чимало. До ремонту 2009 року Юрівська церква цілком відповідала усім місцевим канонам. Але Галичина наступає… От і став храм жовтуватим, принагідно обновивши під «євро» свої маківки. Та, на щастя, не змінив своїх кремезних форм. Хіба іще більше утис у плечі свої потужні глави — до кращих часів.

Усі фото

Церква св. Юрія Переможця, с. Бережанка
Західний фасад
Дзвіниця і козацький хрест ХVІІІ ст.
Це - Волинь...
...І це також. Хоч і з галицьким пофарбуванням