Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Церква св. мц. Параскеви, смт. Луків
Волинська область, Турійський р-н, смт. Луків, вул. Грушевського, 6

Церква св. мц. Параскеви (Б, СЄ)
1723 рік

Церква зального, давнього типу була б простою, як грецькі базилічки у Криму, якби не двосхилий дах і фронтони. Особливо фронтони. Вони й перетворюють храм у Лукові на яскравий зразок раннього українського бароко. Тож хвала фронтонам! Сигнатурка, яку дивним чином досі не замінили на московську цибулину, також додає куті меду. Хвала й сигнатурці!

Усередині храму все звичайне, переважно ХІХ століття. За винятком обітної «народно-готичної» ікони 1790 року. На ній написаний св. Юрій Змієборець в середньовічному лицарському обладунку із заборолом, що на баскому поні хвацько перемагає дрібного, явно нездорового змійчика. Хай живе народний наїв!

На цьому наш маленький панегірик дозвольте вважати доспіваним.

Усі фото

Церква св. мц. Параскеви, смт. Луків
Північно-західний ракурс. І не була вона костелом, неправда це!
У церкві
Гарна народна волинська ікона
Вид на хори і склепіння
Супергарна народна волинська ікона, Хоч фото і не якісне, та іншого на разі немає