Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Дзвіниця Миколаївського монастиря, с. Жидичин
Волинська область, Ківерцівський р-н, с. Жидичин

Дзвіниця Миколаївського монастиря
ХVІІІ ст.

Колись проїзна дзвіниця до катаклізмів ХХ ст. слугувала головним входом до обителі. Своїм верхнім, каркасно-дерев’яним ярусом вона обзавелася у ХІХ ст. Цікаво, що каркасна конструкція спирається не так на стіни, як на перекриття між першим і другим ярусами — на манір вставки у футляр. Декорована дзвіниця скромно і зі смаком — простими, але однозначно бароковими пілястрами. І дзвони вона має не сучасні, глухуваті, а напрацьовані, дзвінкі, зі сріблом.

Усі фото

Дзвіниця Миколаївського монастиря, с. Жидичин
Східний фасад
Південний фасад
Не так давно всі пройоми були закриті рамами. Чи поставлять на їх місце нові?
Каркасна конструкція верхнього ярусу
Дзвони на дзвіниці - старі. Схоже, ХVІІІ ст.
Ось як треба дзвонити - до стертих долонь і стертої міді!