Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Волинська область, Володимир-Волинський р-н, м. Володимир-Волинський, вул. Цинкаловського 1

Миколаївська церква (Б, ЕК, СЄ)

Ось що пише про Миколаївську церкву Вікіпедія:

«Храм був збудований у 1780 році як каплиця святого Йосафата Кунцевича у перехідних бароково-класицистичних архітектурних формах на кошти єпископа УГКЦ Порфирія Скарбека Важинського.

Споруда побудована на місці, де стояв будинок батьків Йосафата Кунцевича. Протягом 15 років каплиця була греко-католицькою, лише в 1795 році добровільно передана православній церкві і стала називатись Миколаївською церквою. У 1800 році до храму була прибудована ризниця. Раніше церква не мала куполів на зразок нинішніх.
У 1910 р. церква виконувала функції цвинтарної каплиці, з 1914 до 1939 років використовувалась як парафіяльна. Куполи в церкві суперечать характеру архітектури тих часів. За радянських часів у храмі був склад. Нині Миколаївська церква є храмом УПЦ МП.

Раніше церковне подвір’я було огороджене кам’яним парканом з брамою та хвірткою. До нашого часу збереглася лише оригінальна мурована брама у вигляді арки, що спирається на масивні пілони. На північний захід від церкви святого Миколи стояла дерев’яна дзвіниця 18 століття — цінний зразок народного будівництва Волині, вона знищена в 1960-1970-тих роках. Сучасна дзвіниця мурована».

Наша N.B. — Знаємо-знаємо, як у 1795 році греко-католики «добровільно» передавали храми православним. Так само, як православні «добровільно» віддавали їх уніатам на початку ХVІІ ст. Непогано як на 1780 рік виглядає і титул фундатора — «єпископ УГКЦ». Щось із цією Вікіпедією треба робити. Але стосовно куполів — її (Вікіпедії) правда. Ну геть московські цибулини не співмірні зі статурою храму!

Усі фото