Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Миколаївська церква Миколаївського монастиря, с. Жидичин
Волинська область, Ківерцівський р-н, с. Жидичин

Миколаївська церква Миколаївського монастиря (Б, СЄ)
1723 рік

Монастир у Жидичині древній: за літописом, 1227 року Божого тут молився сам Данило Галицький. Монастирська церква молодша (рік побудови вказаний у тимпані західного порталу). Уподобаннями уніатської доби і пояснюється її базилікальний тип. Але попри дещо «прокатолицький» план, убрання храму скромно-бароково-українське. На жаль, олійні розписи в середині святині ще молодші — вони від 1913 року. За СРСР монастир занепадав, що значно відбилося на його вигляді. Колись усе було пишніше: у двох кроках від храму зберігся його ровесник — будинок єпископа, де зараз мешкає братія монастиря.
Попри деяку необлаштованість церковища, нам у Жидичинському монастирі УПЦ Київського Патріархату дуже сподобалося. Певні, сподобається і вам!

Усі фото

Миколаївська церква Миколаївського монастиря, с. Жидичин
Величний і прекрасний, хоч і трошки незграбний храм
Вигляд із дзвіниці
Західний фасад із датою будівництва
Колишня резиденція єпископа, нині Братський корпус
Скромний декор вівтарної дільниці
Ну гарна!
Дай Боже відновити колишню славу давньої обителі...