Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Будинок митрополита з домовою Воскресенською церквою Софійського монастиря, м. Київ
Київська область, м. Київ, вул. Володимирська, 24

Будинок митрополита з домовою Воскресенською церквою Софійського монастиря (К)
1722 р. — сер. ХVІІІ ст.

Скромне слово «будинок» не узгоджується із цим шедевром українського бароко, недаремно внесеного разом із усім Софійським монастирем в сакраментальний список ЮНЕСКО.

Написано про Митрополичий палац багато і розлого, в тому числі й про перипетії останньої епохальної реставрації 1988 — 2007 рр. Ми ж обійдемося без зайвих слів і просто запрошуємо помилуватися творінням і відомих (Шедель, Антонов), і невідомих науці зодчих, яких благословляли на творчу працю аж троє видатних київських святителів — Варлаам Вонатович, Рафаїл Заборовський та Тимофій Щербацький.
На жаль, усередині будинку окрім фрагментів стінопису домової церкви не збереглося власної автентики (в буремні роки все було пограбовано), та старання реставраторів і музейників заслуговують похвали. Тож дивіться на українські лики святих і згадуйте Шевченкове — «було колись в Україні…».

Прилучаймо до трудів і молитов предків свої щирі зусилля і — Бог милостивий — все в Україні буде знов…

Усі фото

Чоловий фасад великим планом
Причілковий фасад