Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Церква св. мц. Параскеви, с. Верхнє Селище (нині у м. Бланско (Чехія))
Закарпатська область, Хустський р-н, с. Нижнє Селище

Церква св. мц. Параскеви
1601 рік (1613?, 1641?)
Нині у м. Бланско (Чехія)

Дат побудови церкви в літературі і інтернеті кілька. Тож знову пристаємо до найдавнішої. Відтак на сьогодні храм є найдавнішої українською пам’яткою на території Чехії..

П’ятницька церква мала прикрасити виставку сучасної культури в Брно в 1928 році. Та кошти на її купівлю й перевезення Міністерство шкільництва Чехословаччини виділило тільки в 1936 році. Тож і потрапила церква не в столицю Моравії, а в провінційне містечко Бланско на півдні краю. Відомо, що встановлювати на новому місці розібрану святиню допомагав закарпатський тесля Михайло Салейчук.

Іззовні церква збереглася цілком автентично. Усередині гірше. Оскільки свого часу храм надали у користування Чехословацькій Гуситській Церкві (протестантській), її нинішній інтер’єр виглядає вельми аскетично. Щоправда, іконостас ХVІІІ ст. зберегли. Нехай і у фрагментарному вигляді, він донині прикрашає стіни рідного храму.

Усі фото

Церква св. мц. Параскеви, с. Верхнє Селище (нині у м. Бланско (Чехія))
В інтер'єрі містечка
Башта - класика школи