Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Стеблівка
Закарпатська область, Хустський р-н, с. Стеблівка

Церква Різдва Пресвятої Богородиці
ХVІ ст. (перебудована 1797 р., частково згоріла 1994 р.) та дзвіниця, ХVІІІ ст.

Пожежа 1994 року не здолала потужних дубових вінців двох нижніх ярусів стеблівського храму. Слава Богу — через півтора десятиліття запустіння знайшлися бажаючі відновити унікальну церкву, можливо, найстильнішу представницю марамороської школи. Греко-католицька громада почала з того, що почистила, законсервувала і перекрила обгорілі дубові зруби ХVІ ст., після чого у святині відновилися богослужіння. Усі роботи велися за проектом і під наглядом професійних архітекторів — місцевих уродженців. На наступному етапі реставрації заплановано відновити дзвіницю, що у вигляді розібраних решток збереглася на церковній садибі. Є надія, що й сама церква незабаром постане над прекрасною долиною Тиси в усій своїй нездоланній красі.

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Стеблівка
Церква у 2006-му році
Традиційний кам'яний престол у вогні не постраждав