Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Церква св. Симеона Богоприємця, с. Звертів
Львівська область, Жовківський р-н, с. Звертів

Церква св. Симеона Богоприємця (центральна група)
1776 рік та дзвіниця, кін. ХVІІІ ст.

Дата спорудження церкви вказана на одвірку південних дверей. Нічим особливим споруда не вирізняється, а надто після останнього ремонту. Храм складено із соснових брусів і поставлено на дубові підвалини, що також є найтиповішою технікою галицького зодчества. От, либонь, і все про цю невидатну пам’ятку архітектури національного значення.

Хоча ні, щось видатне таки присутнє й тут. Дуже рідкісною є присвята храму.

«Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм з миром…»

Усі фото

Церква св. Симеона Богоприємця, с. Звертів