Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Бібщани
Львівська область, Золочівський р-н, с. Бібщани

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (центральна група) та дзвіниця
1739 рік

Рік будівництва та ім’я майстра (Теодор Брегінь) зазначені на одвірку. Григорій Логвин повідомляє, що нава і вівтар церкви складені із колотих (? — очевидно, все ж таки тесаних) дубових брусів, а бабинець — із пиляних соснових. Бабинець став таким після його розширення у 1840 році. Відтоді ніяких інших змін у вигляді церкви не відбулося — хіба гонт замінила бляха.

І хоча той же Логвин (і ми услід за ним) відносить церкву до галицької школи, слід зауважити подібність багатьох церков Золочівського району до західноподільських. Це й зрозуміло — вони розташовані якраз на межі історичної Галичини та історичного Поділля.

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Бібщани
Церква з південного боку
Дзвіниця