Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа
Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Селятин
Чернівецька область, Путильський р-н, с. Селятин (хутір Галицівка)

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (кіцманська група)
1630 рік та дзвіниця, ХVІІІ ст.

Селятин — найгрозовіша точка України. Якось одна гроза тривала тут 37 годин поспіль! Та селятинці своїх гроз не бояться, а покладаються на Бога. І Бог воздвиг і зберіг у їхньому селі один з найдавніших буковинських храмів. Щоправда, на даний час його пластичні обриси значно нівельовано вагонкою і бляхою, проте здаля все виглядає достоту як у ХVІІ ст. Краєвиди у Селятині захопливі, а разом із храмом — і поготів.

Доповнює ансамбль восьмигранна, нетипова для краю дзвіниця, схожа на гострий олівець. Очевидно, за походженням вона таки румунка…

Всередині церкви вражає чудовий іконостас, цілком народний і автентичний. В ньому наявний рідкісний для Буковини Страсний ряд, що, можливо, свідчить про його приналежність до початку ХVІІІ-го, а то й кінця ХVІІ ст.

Тож дуже радимо завітати у Селятин. Тільки прихопіть із собою парасольку і персональний громовідвід.

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Селятин
Вигляд із південного заходу. На котельню не дивіться
Дзвіниця дуже гарна, хоч і чужинецька
Іконостас
Так можна краще роздивитися Страсний ряд
Царські врата явно не 17-го, а скоріше кінця 18-го століття.
Стасидії як на Афоні. Чи у Румунії
Буковинське бароко
Вічная пам'ять!
А життя триває...