Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Миколаївська церква, с. Волока
Чернівецька область, Вижницький р-н, с. Волока

Миколаївська церква та дзвіниця (центральна група)
1784 рік

Хоча церква і не дуже схожа на архаїчну і хатню споруду — не вірте. Просто у ХІХ ст. її розширили одразу з трьох боків (окрім східного). Мабуть, це сталося по перевезенні її у Волоку із сусідніх Вашківців. Логвин пише про оригінальне склепіння храму, схоже на муровані прототипи, але яке воно конкретно — не знаємо, не бачили. А от нахил стін церкви, непритаманний іншим буковинкам, видно неозброєним оком. Та ми не станемо далі вдаватися в архітектурні деталі — надто в гарному місці, на мальовничому пагорбі, стоїть святиня. Тож і склепіння над нею — щонайкраще в цьому найкращому із світів.

Усі фото

Миколаївська церква, с. Волока