Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Успенська церква, с. Валява
Чернівецька область, Кіцманський р-н, с. Валява

Успенська церква (кіцманська група)
1778 рік та дзвіниця, ХІХ ст.

Характерна особливість усіх церков кіцманської групи буковинської школи УЦА — наявність вертикальної складової обрису. Тобто наметові перекриття бабинця і вівтаря лишаються під двосхилим дахом, як у церков хатнього типу, а от намету нави під тією крівлею вже «не сидиться». Та попри таку «сміливість» внутрішній простір кіцманських храмів все одно розкривається переважно не вгору, а вперед.

Церква у Валяві — типова представниця групи. Відтак у ній, як у довіднику, видно всі нюанси переходу від буковинської школи до гуцульської. А також, за рахунок форми залому, трохи й до румунської. І це дуже цікаво!

Усі фото

Успенська церква, с. Валява
Вигляд з південного заходу
За винятком вівтарних дверей усе традиційно