Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа
Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Чернівецька область, м. Чернівці, присілок Магала, від 1876 р. — присілок Клокучка

Троїцька церква і дзвіниця (центральна група)
1773 рік
Нині у Львівському музеї просто неба

Як свідчать архіви, первісно церкву зведено на околиці Чернівців, у присілку Магала, на кошти двох братів-достойників: єпископа Радівецького Досифея і чернівецького старости Іллі Херескула. 12 жовтня 1777 р. той самий владика відправив тут урочистий молебень перед присягою православних бояр, шляхти та духовенства Буковини на вірність короні Габсбургів. Більше подібних злетів у долі цієї визначної пам’ятки буковинської школи не траплялося. У 1876 р. вона тихенько і без помпи переїхала до іншої чернівецької околиці — на Клокучку, а у 1960-х ще тихше перебралася у Львівський скансен. Там вона обжилася на гарному, хоч і не дуже стійкому пагорбі і так заросла деревами, що у листяну пору року знайти її проблематично. А треба. Бо і своїми енергійно-піднесеними формами, і ступінчастими кронштейнами, і, головне, збереженим давнім іконостасом врізається у серце назавжди.

Усі фото

Церква зі сходу
Буковинські хрести на банях -- своєрідні і неповторні
Фігурні кронштейни вівтарної частини
Південна стіна нави
Дзвіниця -- ровесниця храму