Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Михайлівська церква, с. Великий Окорськ
Волинська область, Локачинський р-н, с. Великий Окорськ

Михайлівська церква
1787 рік

Михайлівська церква не зовсім звичайна. Наприкінці ХVІІІ ст. таких вже не мурували. Тому дослідники пов’язують її з народною, дерев’яною архітектурою. З огляду на тридільну структуру (щоправда, бабинець виокремлений тільки в інтер’єрі), з ними можна погодитися.
Але не зовсім. Скупий, зовсім скупий декор (псевдоросійський верх 1907 року до уваги не беремо), контрфорси і ще щось невловиме створюють враження значно глибшої давнини, ніж дата спорудження. А давнина в такому вигляді — це ренесанс. Тому ми й записуємо храм в цей підрозділ нашої УЦА.
That’s all.

Усі фото