Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Дзвіниця Успенської церкви (башта Корнякта), м. Львів
Львівська область, м. Львів, вул. Підвальна, 9

Дзвіниця Успенської церкви (вежа Корнякта)
1572 – 1578 рр.
Майстер Петро Барбон

Певна річ, ансамбль Успенської церкви, до якого входять дзвіниця (вона ж вежа Корнякта) і каплиця Трьох святителів, розділяти не можна. Ні з естетичної, ні з архітектурної точки зору. Навіть професійна ретуш не в змозі впоратися з такою невдячною задачею.Та задля зручності викладу матеріалу ми таки це зробимо: папір усе стерпить.

Над усім Львовом ось уже чотири з половиною століття возноситься ця дивовижна вежа — як прапор Львівського православного братства, чиїми стараннями вона і була споруджена. Поставили дзвіницю хоч і впритул, але окремо від обох церков — на український чи ж італійський манір. Пропорції споруди бездоганні, хоча четвертий ярус надбудовано пізніше — після 1672 року, коли під час війни з турками вона зазнала значних ушкоджень від пожежі і артилерійського обстрілу.

Рідкісний випадок для УЦА: автори шедевру відомі. Будував дзвіницю майстер-архітект Петро Барбон за участі Павла Римлянина. Немає сумніву, що в кінцевий проект внесли свою лепту і освічені братчики. А друге ім`я дзіниці дарував її головний фундатор — грек із острова Крит Константин Корнякт, який, добряче помандрувавши світами, осів у Львові і став провідним членом Львіського ставропігійного братства.

Побільше б таких греків серед нинішніх українців!

Усі фото

Дзвіниця Успенської церкви (башта Корнякта), м. Львів
Крізь львівську осінь...
Гармонія, помножена на стрімкість
Фундатор дзвіниці - Константин Корнякт
Духовна вісь славетного міста