Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Львівська область, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 36

Онуфріївська церква Онуфріївського монастиря
ХVІ ст.

Нинішня церква складається із трьох різновікових частин, відтак і дат в її біографії багато. Первісне ядро комплексу (власне монастирська Онуфріївська церква із колотого каменю) постало на початку ХVІ століття (про що свідчить цифра 1518 над входом). Трохи згодом, у 1550-му, коштом Костянтина Острозького до неї з півдня прибудували Троїцьку церкву, а вже на початку ХХ ст. вона здобула симетричну північну наву. При численних перебудовах церква позбулася первісних склепінь і архаїчної мурованої вівтарної перегородки, але зберегла класичні ренесансні білокам’яні портали.

Внутрішнє оздоблення церкви належить до ХХ ст. Стінопис у 1906 році виконав Йозеф Бала (поверх кількох шарів старих розписів). Іконостас у стилі українського модерну сотворив видатний художник та ікономаляр Модест Сосенко (1908 р.).

Над храмом зберігся терасований монастирський сад із надзвичайно мальовничими краєвидами. Переконайтеся в цьому особисто!

Усі фото