Благовіщенська церква1633 рік
«Кращий зразок ренесансного зодчества в Україні» — ось як велемовно представляє церкву корифей УЦА Григорій Логвин. Напевне, він має рацію, хоча, за винятком південного білокам`яного порталу, храм виглядає дуже скромно. Очевидно, це той самий рідкісний випадок, коли скромність дійсно прикрашає.
Ми теж послідуємо прикладу церкви і скромно надамо слово сайту Благовіщенської парафії УГКЦ:
«На північній стороні міста, на валах, за якими розташований став, височіє церква Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Грунт під перший дерев`яний храм подарував якийсь русин Сенько. 1633 року городоцький староста Фердинанд Мишковський дозволив замість дерев’яної поставити муровану церкву. Її було викладено із каменю та цегли. 1869 року стіни по периметру укріпили похилим кам’яним цоколем, а з північної сторони прибудували могутні контрфорси. У 1880-х роках дерев’яні куполи було замінено кам’яними. Пізніше до північної стіни прибудовано каплицю і приміщення, що сьогодні є захристією.
Перед Другою світовою війною учні школи Михайла Бойчука розробили проект розмалювання церкви Благовіщення, але здійснити його не вдалося. В дещо зміненому варіанті цей проект розпису реалізовано в 1950-х роках, але невдовзі його було замальовано і замінено менш художньо вартісним. Тоді ж у храмі споруджено іконостас».
Дякуємо за увагу.