Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Сумська область, Липоводолинський р-н, с. Русанівка

Миколаївська церква (EK)
1810 р.

Миколаївська церква — цілком унікальний зразок народного зодчества і чи не остання представниця епохи бароко на Сумщині. Початково вона була тридільною, та у 1849 році внаслідок капітальної перебудови обзавелася двома бічними приділами. Тоді ж замість мурованого, над нею звели дерев’яний дубовий верх, виконаний в кращих традиціях дерев’яної УЦА: із ригелями та нахилом стін. Скромний декор церкви позначений рисами провінційного класицизму, але, менше з тим, первісні об’єми однозначно свідчать про барокову приналежність пам’ятки.

Усі фото