Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Сумська область, Охтирський р-н, м. Охтирка, вул. Пушкіна, 1

Введенська церква-дзвіниця (ЕК)
1784 р
Архітектор Петро Ярославський

Власне церква розташована на першому поверсі споруди і внаслідок архітектурних особливостей майже позбавлена денного світла, а відтак, за непотрібністю, і декору. Натомість екстер’єр споруди вирізняється нестандартним як для тогочасних дзвіниць силуетом. Найцікавіша тут параболічна баня з люкарнами і конічною маківкою, на якій встановлено скульптуру святого апостола Андрія Первозванного. Тож вочевидь Введенська церква-дзвіниця є одним з найвдаліших творінь пересічного харківського архітектора.

Усі фото