Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа
Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Церква Різдва Богородиці, с. Количівка
Чернігівська область, Чернігівський р-н, с. Количівка

Церква Різдва Богородиці
1788 рік (добудована 1885)

Церква стоїть у центрі придеснянського села, недалеко від автодороги Київ — Чернігів. Як знати, де шукати, її неважко помітити над низькими стріхами. На сьогодні у зовнішньому вигляді храму тісно переплелися народність і провінційний класицизм, проте ми не наважимося стверджувати, що шпиляста дзвіничка походить також із ХVІІІ століття: класицизм опанував дерев’яну архітектуру трохи пізніше, ніж муровану.

Всередині церкви зберігся іконостас із кількома давніми іконами. Цікаво й на дзвіниці. На її другому ярусі чиясь вправна рука вирізьбила силует п’ятиярусної споруди. Що це — мрія талановитого хлопчака чи нездійснений задум количівців? Ніхто вже не підкаже…

Наймиліший оку верх центральної дільниці — дуже м’яких обрисів, якийсь затишний і навіть «домашній». Очевидно, він єдиний зберігся від «дня народження» церкви . А от низькі еклектичні вікна і бічні приділи — це точно внесок кінця ХІХ ст. Та нам і без історичних екскурсів дуже добре стояти під розлогим церковним ясенем і слухати щебетання ластівок чи каркання граків (залежно від пори року), яке легко покриває осоружне ревище траси…

Усі фото

Церква Різдва Богородиці, с. Количівка
Більш традиційний ракурс
А що як відсікти ХVІІІ ст. від ХІХ -го?
Ну майже Петропавлівський собор
Старий вівтар і на сто років молодші вікна
Церковний верх: бароковіше не буває
Ровесник церкви