Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа
Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Троїцька церква, с. Новий Білоус
Чернігівська область, Чернігівський р-н, с. Новий Білоус

Троїцька церква
1739 рік
дзвіниця ХІХ ст.

Троїцька церква у Новому Білоусі, хоч і розташована на крайньому заході «ареала» сіверсько-чернігівської школи, тим не менш увібрала всі найхарактерніші риси останньої. Ба більше — за досконалістю пропорцій з нею важко рівнятися її іншим посестрам. В інтер’єрі вражає перспектива відлітаючих у височінь ригелів-стяжок. З церковного подвір’я також не хочеться йти, настільки тут усе доладу — старі липи і моріжок, надгробні хрести і підгнилий штакетничок. Та й від Чернігова їхати просто і недалеко. Тому наша рекомендація цілком однозначна: цю церкву треба побачити кожному.

Усі фото

Троїцька церква, с. Новий Білоус
Церква з південного сходу. Рідкісний випадок, коли добудови ХІХ ст. (південний, північний і західний портали) практично не псують храм
Церковний ансамбль в усій красі
Інтер'єр нави.Від ХVІІІ ст. в іконостасі лишилися тільки дві маленькі рами пророчого ряду...
Пророк Єремія. Ікона пророчого ряду іконостасу, ХVІІІ ст. (переписана у ХІХ ст.)
Склепіння нави -- класичний український «телескоп»
Лаконічна дзвіниця дуже вдало доповнює гармонійні обриси церкви