«Христос охрестився»! Як вітаються українці

«У річці Йордані!» — християнська відповідь.

Про привітання одне одного, слова ввічливості, а також про вітання для Господа читайте у статті «Як вітаються християни».

Приводимо привітання:

«Слава Ісусу Христу!» — так християни вітають один одного. А у відповідь чуємо: «Слава навіки!»

Але у календарному церковному році періоди, коли це привітання змінюється іншими.

У Різдвяний час, від свята різдва Христового і до Стрітення привітання звучить так: «Христос народився!» — відповідаємо: «Славімо Його!»

У Великодній час, від Великодня і до Вознесіннями говоримо: «Христос Воскрес!» — відповідаємо: «Воістину Воскрес!»

На свято Хрещення Господа нашого Ісуса Христа чуємо: «Христос охрестився!» — а відповідь: «У річці Йордані!»

Коли ми прикладаємося до Євангеліє чи до хреста, священик говорить нам: «Христос посеред нас!»  — тоді ми відповідаємо: «І є, і буде!»