Запрошуємо на презентацію книжки «Якою мовою молилася давня Україна…»!

2-го березня 2013 р., у суботу о 12:00, в актовій залі
Київської православної богословської академії
(м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 6,
на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря)
відбудеться презентація книжки Г. Куземської

Якою мовою молилася давня Україна.
Правила української транслітерації церковнослов’янських текстів
(вид. 2-ге, доопрацьоване і доповнене, 2012 р.)

Рецензенти видання:
Архiєпископ Епiфанiй (Думенко) — доктор богословських наук, професор, ректор Київської православної богословської академiї Української Православної Церкви Київського Патрiархату;
Григорiй Пiвторак — доктор фiлологiчних наук, професор, академiк Нацiональної академiї наук України, завiдувач вiддiлу загальнославiстичної проблематики i схiднослов’янських мов Iнституту мовознавства iм. О. О. Потебнi НАН України.

У книжці стисло висвітлено різницю між давньою богослужбовою мовою України та новітньою церковно­слов’янською в її російській редакції. Подано докладні правила української транслітерації церковнослов’янських текстів, призначені для практичного застосування — читання, співу та цитування. У правилах зафіксовано багатовікову традицію вимови й написання української богослужбової мови.

Видання оздоблено унікальним ілюстративним матеріалом: фрагментами десятків богослужбових книг України ХІ–ХХ ст., ірмологіонів та ікон, які незаперечно стверджують українську вимову церковнослов’янських текстів.

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ ЗАЦІКАВЛЕНИХ