Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Троїцька церква, с. Сокіл
Волинська область, Рожищенський район, с. Сокіл

Троїцька церква
XVІІІ (1853?) ст.

Порівняно із мурованою Успенською церквою ХVІ ст., що стоїть на околиці Сокола, дерев’яна пам’ятка виглядає не так вже й переконливо, хоча серед дерев’яних посестер легко здобула б першість у монументальності.

Троїцька церква документально відома з XVI ст. Можливо, деякі старі бруси дожили й до нашого часу. Втім, це лише припущення. Натомість достеменно відомо, що у 1742 році відбулася капітальна реставрація храму. Після пожежі 1830 року він два десятиліття простояв у руїні, але нарешті був відбудований коштом парафіян. Відтоді церква не припиняла своєї діяльності.

Усі фото

Троїцька церква, с. Сокіл
Кремезна, але яка врівноважена!..
... А от дзвіниця підкачала - надто вже тендітна