Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Рівненська область, Сарненський р-н, м. Сарни (присілок Доротичі)

Троїцька церква
1725 рік

Велику і цікаву церкву споруджено коштом шляхтича Антонія Прушинського. 1859 року над бабинцем звели дзвіницю майже барокової стилістики, яка майже не зіпсувала виразний силует святині.

Храмові таланило на добрих дбайливих священиків: ремонти провадилися кожні 20 — 30 років, півтора століття при ньому діяли дві великі парафіяльні школи, працювала бібліотека. Недарма з ласки Божої богослужіння в церкві не припинялися навіть під час воєн, заколотів і гонінь на Церкву. Про це свідчать не тільки архіви, а й метричні книги, що зберігають відомості про громаду з 1800 року. Лишилося в церкві і чимало давніх ікон, перед якими моляться вже 15 поколінь волиняків.

Любіть свій храм — і воздасться вам!

Усі фото

Намісна ікона Богородиці з невідомого іконостасу
Чудова церква в чудовому місці
Церква з південно-західного боку
Вівтарна частина. Ну дуже монументальний храм!