Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Рівненська область, Здолбунівський р-н, с. Миротин

Михайлівська церква
1769 рік (1873 перебудована)

На просторах інтернету церкву найчастіше датують ХІХ-м століттям і, безперечно, помиляються, не беручи до уваги її архітектурні особливості. А останні однозначно свідчать про давніше походження храму, а саме 1769 рік, на який вказують деякі джерала. Тож 1873-го єпархіального року в церкві хіба змінили форму верху на шатрову і добудували до бабинця симпатичну, цілком традиційну дзвіницю. Таким чином святиня майже зберегла свій первісний народний вигляд. З чим її та усіх миротинців і вітаємо!

Усі фото