Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Миколаївська церква, с. Охлопів
Волинська область, Горохівський район, с. Охлопів

Миколаївська церква
1638 рік

Церкву збудовано коштом вельможного пана Павла Гулевича-Воютинського. Виглядає вона по-ренесансному просто, врівноважено і гармонійно, за винятком, звісно, «незграбної» (за визначенням Логвина) єпархіальної дзвіниці, прибудованої до бабинця десь наприкінці ХІХ ст. Куполи храму посаджені прямо на стіни за допомогою парусів, що робить її вельми компактною і монолітною.

Інтер’єр церкви також простий і невибагливий. На жаль, фактури мурування, якою так захоплювався той же Логвин, під сучасним веселеньким тинькуванням-малюванням вже не побачити, але в цілому враження позитивне.

Різьблення сучасного храмові іконостасу — стримане і стильне, з невисоким рельєфом, що нагадує білокам`яні портали галицьких церков. Цікаво, що намісна ікона Богородиці всупереч традиції належить до типу Елеуси-Замилування, а не Одигітрії -Провідниці.

Безперечно, охлопівська святиня заслуговує на пошану і дуже обережні ремонти. Та й ядучі кольори було б використовувати десь в іншому місці…

Усі фото

Миколаївська церква, с. Охлопів
Без дзвіниці автентично