Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Церква Воскресіння Словущого, с. П'ятка
Житомирська область, Чуднівський р-н, с. П'ятка

Церква Воскресіння Словущого
Сер. ХІХ ст.

П’ятківська церква потрапила в наш каталог як представниця невисоких хрещатих храмиків, що в немалій кількості постали на правобережній Україні після повного підпорядкування цих теренів Російській імперії. Маємо на увазі не політичне, а архітектурне, найпізніше в часі підпорядкування. Як відомо, на Волині будівництво в народному дусі припинилося аж після 1830 року. Але й надалі місцеві зодчі пручалися, намагаючись зберігати вірність традиціям. Останні ж вимагали компактності і простоти форм без особливих витребеньок. На нашу думку, боротьба цих традицій із імперським трафаретом іноді була досить успішною. В даному разі імперії не допомогла навіть суто російська присвята церкви. Бо не в силі Бог, а в правді.

Усі фото

Церква Воскресіння Словущого, с. П'ятка
Останні незаймані церковища, із деревами і старими хрестами...