Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Георгіївська церква, с. Піски
Житомирська область, Житомирський р-н, с. Піски

Георгіївська церква
Кін. ХІХ ст.

Українства в Георгіївській церкві немало. Сюди зараховуємо і хрестове розташування бань, і гармонійні форми, і щось, як завжди, невловиме, але однозначно присутнє… Підійшовши ближче, помічаємо у вікні храму (на превеликий жаль, зачиненого) бароковий запрестольний хрест, облущений, але прекрасний. Ось воно, те саме невловиме… А скільки подібних звичайних чудес лишилося непоміченим і зникло у небутті — навіки, навіки!..

Усі фото

Георгіївська церква, с. Піски
З окремою дзвіницею було б краще
Хоча більшість подібних хрестів датуються першою половиною ХІХ ст.,, та їх виготовили за старими зразками
Найкращий ракурс
Піскові буколіки (конячку з возом помітили?)