Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Чернігівська область, Борзнянський р-н, с. Головеньки

Церква св. Архистратига Михаїла
1882 рік

Капітально-єпархіальна церква привернула увагу надбанними хрестами — вигадливими, у щиро-народному дусі. Проте й самий храм, доглянутий і стриманий у декорі, справив цілком позитивне враження. Так само порадувала ідеально збережена цегляна огорожа — ровесниця церкви.

Усередині гарні враження укріпилися високомистецькими стінописами — особливо народним Страшним Судом, а також репліками з гравюр Юліуса Шнорра фон Карольсфельда. Нам навіть здалося, що безіменний український маляр технічно перевершив старанного й вельми модного у свій час німця. А вам так не здається?

Усі фото