Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Чернігівська область, Козелецький р-н, с. Чемер

Михайлівська церква
1888 рік

Чемерівську церкву (при народженні – стандартну єпархіалку) ми внесли в наш каталог виключно як силогізм. Ось він.

Засновок 1. Церкву збудовано точнісінько на тому місці, де стояв давній козацький храм, звідки завдяки щасливому випадкові пішов у широкі світи один із його хористів – Олексій Розум (який пізніше і спонукав свою морганатичну дружину імператрицю Єлизавету поставити гетьманом свого молодшого брата Кирила Розумовського).

Засновок 2. Чемерівська сільрада стоїть рівно у метрі (100см) від храму-румовища. Вона чудово ремонтована і в ній засідають цілком вдоволені собою «хахлята» (за влучним виразом іще одного імператора).

Висновок. Хахлята – не українці.

Усі фото