Церква Різдва Пресвятої Богородиці1835 рік
Віктор Завада називає церкву «найціннішим зразком класицистичного стилю в архітектурі дерев’яних храмів Українського Полісся». І хоч ми не бачили усіх інших зразків, либонь, можемо погодитися з корифеєм. І місце на невисокому пагорбі, і спокійна блакить стін, і лагідні усімішки двох напівкруглих вікон (професіонали називають їх півциркульними) — усе налаштовує на піднесено-святковий лад. (далі…)
Церква св. мц. Параскеви-П’ятниціСер. ХІХ ст. (1845?)
Церкву у Заріччі (колишній Баламутівці) — споруджено за типовим проектом, складеним і затвердженим у далекому Петербурзі. І додати до цього факту нам нічого, окрім оповіді краєзнавця Володимира Перерви (в нашій редакції).(далі…)
Дзвіниця церкви св. Іоана Богослова1832 рік
Хоча дзвіниця і поставлена майже впритик до мурованої церкви, ми включаємо її в розділ УК цілком впевнено. Не лише тому, що дерев’яна — просто виглядає вона цілком самодостатньою одиницею. (далі…)
Михайлівська церква1842 рік
Михайлівська церква — кузина П’ятницької церкви із недалекого Заріччя. Хранцузьке слівце ужито навмисне, щоб підкреслити петербурзьке походження проекту. Одначе ця провінціалка не обділена й місцевим шармом. При чому тут важить не так присутність, як відсутність певних ознак. (далі…)