Миколаївська церква1839 рік
Наявність фланкуючих башт на західному фасаді церкви свідчить радше про католицькі впливи, ніж про гетьманське бароко тощо. Саме таке планувальне рішення мають деякі костели не тільки Західної, а й Центральної України.(далі…)
Петропавлівська церква1848 рік (добудована 1884)
Петропавлівська церква хоч і відповідає монументальному «мейнстріму» волинської народної архітектури, все ж належить до іншої епохи і стилістики. Класицистичні круглі та аркові віконця, а також трикутні щипці фронтонів чітко свідчать про нові архітектурні віяння.(далі…)
Каплиця на цвинтаріСер. ХІХ ст.
Іззовні окрім характерного віконця і стриманих форм мало що виказує класицизм. Але це таки він. На жаль, про назву церковці-каплиці ми чомусь забуваємо спитати. Очевидно, нас відволікає несподівано багатий інтер’єр святині, в якому вирізняються чудові Царські врата, виконані в народно-класицистичному дусі.(далі…)
Стефанівська церква1848 рік
Церквиця стоїть на історичному рівненському кладовищі, захована під сінню великих кленів. Тому з вулиці її не так просто помітити. А треба, бо храм цікавий. Присадкуваті форми цілком суголосні із цвинтарним мінором. На щастя, останній ремонт покрівлі і бань не заторкнув вертикально шальованих стін. Пофарбування у пастельно-кавові тони могло б викликати питання, але в нинішній Україні і не таке побачиш… Але що це ми чіпляємося? Церква гарна й по тому!(далі…)