Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа
Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Церква Перенесення мощей свт. Миколая із Мір Лікійських в Барі, с. Стара Білиця
Білорусь, Гомельська область, Гомельський р-н, с. Стара Білиця

Церква Перенесення мощей свт. Миколая із Мір Лікійських в Барі (київська група)
1710 рік

Не так давно храм бучно відсвяткував своє 300-ліття. Хоча в літературі наводиться і інша дата будівництва — 1777. Але, скоріше за все, це дата першого капітального ремонту: того року Білиця (відома з ХVІ ст.) стала уїзним містом, і адміністрація не могла обминути храм Божий своєю увагою. Ще один капремонт відбувся у 1846 році (зі зміною форми верхів), після чого архітектура святині вже не зазнавала якихось суттєвих втручань.(далі…)

Успенська церква, с. Кошевичі
Білорусь, Гомельська область, Петриківський район, с. Кошевичі

Успенська церква (архаїчна група)
1642 рік

Успенська церква із Кошевичів цілком відповідає і присвяті, і місцю. Архаїчний двозрубний храм (дзвіниця прибудована вже у ХІХ ст.) стоїть на старому цвинтарі, під сінню столітніх дубів і берестів. В одному з тих дубів давним-давно утворилося гігантське дупло, за обрисами вельми подібне до постаті Пресвятої Богородиці у мафорії-покривалі. Є шановані святині і в самій церкві: до чудотворної ікони Семи мучеників Маковеїв з усіх-усюд приїжджають на поклоніння неплідні жінки. Чимало з них вертаються до Кошевичів знову — з подякою за щасливе материнство.(далі…)