Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Закарпатська область, Мукачівський р-н, с. Обава (нині в м. Нова Плака (Чехія))

Успенська церква
Поч. ХVІІІ ст., перебудована 1788 р.

Початкова дислокація церкви нам невідома. Ймовірно, що вона, подібно до кількох інших лемківських храмів, є неабиякою мандрівницею. До Обави церква потрапила 1788 року, коли й була перебудована у традиційному для тогочасся класично-лемківському стилі. І стояла вона у тому закарпатському селі цілих півтора століття, аж поки не виявилася непотрібною. На щастя, у 1930 році її викупив і перевіз до Чехії підприємець і меценат Ото Кресшмер. Встановили врятовану пам’ятку на Гусовій горі у містечку Нова Плака. Тоді ж храм обзавівся гарним бароковим іконостасом, буцімто кінця ХVІІ ст.

Тож нині за долю цієї української святині ми можемо бути спокійні. Особливо стосовно євроремонтів, від яких так потерпають церкви, що лишилися на рідних теренах…

Усі фото