Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, м. Яворів
Львівська область, Яворівський р-н, м. Яворів, вул. Львівська

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (центральна група) та дзвіниця
1670 рік

Класична тридільна галичанка була розширена двома приділами перед самою Другою світовою за проектом самого Євгена Нагірного. Але, окрім традиційних для того часу модернових кронштейнів, нічим особливим той проект не відзначається.

Зате історично церкві є чим похвалитися. Фундаційну грамоту їй видав ясновельможний Михайло Корибут-Вишневецький, а пізніше її права підтверджували Ян Собеський ІІІ та Август ІІ. Від 1960 до 1989-го храм використовували як зерносховище, що й дозволило зберегти чудовий, сучасний церкві іконостас. Збереглася і традиційна галицька дзвіниця із підсябиттям.

Що ж, після втрати Яворовим Успенської церкви (див. статтю про її дзвіницю), скромний Різдвобогородичний храм значно підвищився у місцевому статусі.

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, м. Яворів