Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Миколаївська церква, с. Цетуля
Львівська область, Яворівський р-н, с. Цетуля

Миколаївська церква (центральна група)
1745 рік

Хрещатою споруда стала щойно у 1926 році. До того це був класичний тридільний храм.

Фундував церкву такий собі Ян Мнішек. Чи мав він стосунок до вікопомної дружини Димитрія-самозванця, нам невідомо. Натомість відомо, що до останнього ремонту церква була дуже гарною. На жаль, після тотального покриття вагонкою вона втратила половину антуражу. Тоді ж у буремних 1990-х кудись поділася і стара дзвіниця 1759 року. Нинішня, за даними В. Громика, — новодєл. Виглядає вона й справді жахливо.

У храмі залишився скромний іконостас ХVІІІ століття, щоправда, із новими намісними іконами. Коротше кажучи, якщо не маєте надії потрапити всередину, — сміливо проїжджайте мимо.

Усі фото

Миколаївська церква, с. Цетуля
Церква з північно-східного боку
Церковне обійстя. Якось сумно усе, панове...