Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа
Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Львівська область, Пустомитівський р-н, с. Хоросно (нині у Львівському музеї просто неба)

Дзвіниця Преображенської церкви
1895 рік

1999 року господиня дзвіниці з невідомої причини згоріла дощенту. На її місці селяни збудували новий мурований храм із новою, також мурованою дзвіницею, а стару дзвіницю віддали у Львівський скансен. У Шевченковому Гаю остання постала у 2014 році, ставши його 110 експонатом і водночас — діючою дзвіницею при славетній Миколаївській церкві із села Кривка. На новому місці чарівну бойківчанку зібрали у первісному вигляді, без шалівки, в яку вона була зашита з голови до п’ят.

Зберігся переказ, що пам’ятку свого часу збудував рідний вуйко Євгена Коновальця — Орест. Отже, будити приспані душі і кликати їх до Небесної і земної брані за свободу  — то родинна традиція Коновальців. Честь їм за це і вічная пам’ять.

Усі фото