Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Успенська церква та дзвіниця, смт. Верховина (присілок Жаб'є-Слупійка)
Івано-Франківська область, Верховинський р-н, смт. Верховина, вул. Івана Франка, 6 (присілок Жаб'є-Слупійка)

Успенська церква та дзвіниця
1800 рік

В інтернеті можна надибати вельми кумедні тексти про церкву. Приміром, її називають найбільшою дерев’яною церквою України. Однак вона може претендувати хіба на першість у Гуцульщині. Іще її порівнюють із казковим пряниковим будиночком, а також вихваляють ядучий жовтуватий колір стін. Можливо, такі цікаві панегірики народжуються через вельми кумедну назву місцевості, де вона збудована?

Та попри все до Верховини завітати варто. П’ятибанні гуцульські церкви — це дійсно величаво і потужно. Та й дзвіничка поки що збереглася цілком непогано. Все решта не має значення…

Усі фото

Успенська церква та дзвіниця, смт. Верховина (присілок Жаб'є-Слупійка)
Інтер'єр