Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, смт. Делятин
Івано-Франківська область, Надвірнянський р-н, смт. Делятин, вул. Січових Стрільців, 1

Церква Різдва Пресвятої Богородиці
1620 рік (1785?)
та дзвіниця, 1785 рік

Гуцульська школа дуже консервативна, тому відрізнити храм початку ХVІІ ст. від храму початку ХХ-го не завжди уявляється можливим без фізичних методів аналізу. Додає роздумів і тотальна уніфікація зовнішнього вигляду гуцульських церков унаслідок злополучного оббляхування, про яке після стількох громів і блискавок (в тому числі й наших) і писати вже якось ніяково. Тому повіримо на слові Логвину (мається на увазі дата із відомого чотиритомника ПГА) і будемо радіти ще одній чотирьохсотлітній церкві УЦА. Достеменно, що делятинська церква — приходько: вона переїхала до містечка чи то у 1785 році, чи іще пізніше. Натомість дзвіниця — місцева. Можливо, як на гуцульську архітектуру вона трохи запроста, зате уся дерев’яна.

На цій оптимістичній ноті і закінчимо даний опус.

Усі фото

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, смт. Делятин