Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Всіхсвятська церква, с. Велика Копаня або Холмовець (нині в м. Добржиків (Чехія))
Закарпатська область, Виноградівський р-н, с. Велика Копаня (?) (Холмовець?)

Всіхсвятська церква
1669 рік
Нині у м. Добржиків (Чехія)

Ось яку інформацію про церкву найчастіше можна надибати в інтернеті:
«У 1930 році із закарпатського села Велика Копаня до міста Добржиків (чеською звучить як Добржіков) помандрувала греко-католицька дерев’яна церква Всіх Святих, зведена в 1669 році. За 16 тисяч крон, а це немалі на той час гроші, її викупив і перевіз залізницею відомій чеський політик, перший міністр національної оборони Чехословаччини Вацлав Клофач. Після проведеної в 1931 році реконструкції сам Клофач називав церкву «добржіковським скарбом»».

Що ж, все написано гарно і правильно. І церква на новому місці виглядає, очевидно, не гірше, ніж на старому. Проблема полягає тільки в тому, що старе місце називається по-різному: в одних джерелах — це Велика Копаня, в інших — Холмовець. Обидва села розташовані у Виноградівському районі і обидва цілком підходять для історичної батьківщини красуні церкви.

Та в будь-якому разі додому вона вже не повернеться…

Усі фото

Північно-східний ракурс