Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Київська область, Баришівський р-н, с. Лехнівка

Церква Різдва св. Іоана Предтечі та дзвіниця
1896 рік

Гарно написав про лехнівський храм Іван Биков, професійний архітектор і великий аматор дерев’яної УЦА:

«Чудо народної архітектури. …Цей гордий храм-красень є живим підтвердженням того, що українці будували козацькі храми і за пізнього царату. Він збудований у 1896 р. Але подивіться — п’ять бань (поставлених хрестом — А.В.), п’ять зрубів та величний образ — це козацький храм, але в шатах єпархіального стилю. Церква велика, розміром близька до собору. …Окрема дерев’яна дзвіниця це взагалі велика рідкість для того часу (народні школи Великої України не знали сполучених із храмами дзвіниць — А.В.)».

Цікава деталь — на одній із зовнішніх ікон-медальйонів ми уздріли цілком український підпис — «Покрова (а не Покров!) Пр. Богородиці». Варто було б оцінити українство церкви і в інтер’єрі. То ж до зустрічі, чудовий храме!

Усі фото

Приїжджайте! Особливо, коли відчинено