Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Київська область, Іванківський р-н, с. Феневичі

Церква св. Олександра Невського
1899 – 1902 рр.

Автор початкового проекту церкви — український архітектор і патріот рідного краю, киянин Стефан Рикачов (поч. 1820-х — 1898). Ініціатори будівництва — феневицькі селяни, які «ніжайше» просили Синод дозволити їм збудувати храм в пам’ять спочилого імператора Олександра ІІІ. Звісно, їм це дозволили, але чи то грошей у казні забракло, чи селяни виявилися «безтолковими», але освячення церкви відбулося аж у 1910 році.

Дуже вдалий, достатньо зукраїнізований проект в процесі будівництва зазнав додаткових змін на краще — переважно у декорі пам’ятки. За винятком еклектичного, хоча й гарного іконостасу, усередині церкви все також дихає народною традицією.

Словом, храм у Феневичах однозначно належить до кращих зразків українського історизму. Переконайтеся в цьому особисто!

Усі фото