Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Церква свв. Архангелів, с. Онцешти (нині в Музеї просто неба міста Сігет-Мармаціей)
Румунія, повіт Марамуреш, с. Онцешти

Церква свв. Архангелів
Поч. ХVІІ ст.
Нині в Музеї просто неба міста Сігет-Мармаціей

До новоствореного скансена церкву перевезли у 1970-х. Очевидно, вибір був невипадковим — давні майстри наділили церкву характерними і водночас індивідуальними рисами. Відіграв свою роль і поважний вік храму — він один з найдавніших у повіті. Навкруги святині можна побачити найрізноманітніщші надгробні хрести — від давніх, мало не кельтських форм — до радянських, із дотепними епітафіями, якими славиться село Сепенца (Сапанта).

Певна річ, серед традиційних хрестів голову відвідують цілком традиційні думки. Добре нам тут бути, біля чудової церкви у затишному етнографічному музеї. Але там має бути ще краще. Звісно, якщо заслужимо.

Усі фото

А так видно і дзвіницю при церкві. На вигляд вона не мараморошка, а північна буковинка. Так що явно не з Онцешт
Традиційний надгробний хрест, ХVІІІ ст.
А цей хрест взагалі наслідує кельтські форми. Що ж, до слов'ян і румун тут дійсно жили кельти.
В інтер'єрі музею