Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Румунія, повіт Марамуреш, с. Розавлея

Церква свв. архх. Михаїла та Гавриїла
1717 рік

Церква типова для південної Мараморощини, струнка і водночас монументальна. Стверджують, що вона давніша і перевезена на нинішнє місце із якогось іншого села. Але то не принципово. Розписали церкву чудові народні майстри у тому ж ХVІІІ ст. А вже у ХХІ ст. так само чудові народні майстри її укотре перекрили. Бо селяни люблять свій храм і законно ним пишаються.

Затисайські українці свої храми люблять начебто не менше. Але чомусь дуже рідко перекривають їх новим гонтом, а не сучасними матеріалами. І бідність тут ні при чому: румуни живуть не багатше за нас. Невже їхня любов до храмів Божих якась інакша?

Усі фото

Церква свв. Архангелів Михаїла і Гавриїла, с. Розавлея
Південний ракурс. Якісна робота!