Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Рівненська область, Дубнівський р-н, с. Мирогоща-Перша

Михайлівська церква та дзвіниця
1787 рік

Чудова церква в чудовому місці. Дзвіниця, ровесниця церкви, виглядає іще краще за свою в принципі типову «господиню» — за рахунок співмірних форм, оригінальних кронштейнів та пластичного верху. Рідкісна особливість пам’ятки — цегляний вівтар.

Церковна садиба чудово доглянута, хоча туї, висаджені по периметру храму, явно зайві. Кам’яні хрести так гарно вписані в пейзаж, що виглядають «навмисними» архітектурними формами. Але це, звісно, не так. Просто предкам було притаманне вроджене естетичне чуття. Схоже, в Мирогощі-Першій, на відміну від багатьох інших волинських сіл, воно (згадане чуття) збереглося принаймні частково.

Усі фото