Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Троїцька церква, с. Колесники
Рівненська область, Гощанський р-н, с. Колесники

Троїцька церква і дзвіниця
ХVІІІ ст.

Троїцька церква в Колесниках — справжній фантом. В тому сенсі, що її немає в жодному списку і каталозі, рівно ж і в інтернеті. Це тим паче дивно, позаяк церква не ховається по закутках, а красується край жвавої дороги Остріг — Гоща. Навіть назву храму ми визначили виключно за старими фото, на яких над входом можна розпізнати відповідну ікону. Восени 2013-го ікона була відсутня. Тому маємо лише загальні міркування про вік цієї типової волинячки із масивним верхом і м’якими обрисами. Симпатична дзвіниця — однозначно ровесниця церкви, утворюючи з нею ідеальний ансамбль.

Та попри утаємниченість пам’ятки, життя на церковному обійсті буяє. Тут, в перерві між старими й новими світлинами, хтось зрізав гарні українські ясени і насадив тощі російські ялинки. Що ж, як кажуть наші північно-східні сусіди: «вольному — воля, спасённому — рай».

Усі фото

Троїцька церква, с. Колесники
До скромної церкви -- скромна дзвіниця
Церква у 2010 році