Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Троїцька церква, с. Горбаків
Рівненська область, Гощанський р-н, с. Горбаків

Троїцька церква
1764 рік (добудована 1811, 1864)

Церква — наочний посібник з архітектури. Нижній ярус храму — це бароко, прибудована до бабинця дзвіниця (крім верху) — класицизм, верхи храму та дзвіниці — історизм. Стильову різницю підкреслюють не тільки форми споруди, а й шалівка — традиційна на нижньому ярусі і новітня на верхньому. Та ми не будемо розчленовувати святиню і помилуємося і традиційно-зашитою галереєю навколо храму, і милими віконцями (одне, у первісній ризниці, просто чудове), і майже українськими маківками. А ще кучерявими вербами над ставом — найкращим оздобленням церковного обійстя.

Усі фото

Троїцька церква, с. Горбаків
Волинська школа в усій красі
Віконце вівтаря